Ултрасите на „Партизан“ и „Лацио“ вилняха в Лига Европа
2

„Манчестър Юнайтед“ спечели трудно при визитата си на „Партизан“ с 1:0 в Белград мача от третия кръг в група L на Лига Европа.

Единственото попадение бе дело на Антони Марсиал от дузпа, с което „червените дяволи“ се изкачиха на върха в класирането със 7 точки, а „гробарите“ останаха втори с 4 точки. И макар „Юнайтед“ да си тръгна щастлив от Белград, не така стояха нещата с огромна част от феновете му в сръбската столица. Десетки от тях бяха пребити и ограбени преди двубоя, а пленените им артикули бяха окачени на оградата на стадиона. Атаки имаше и по време на самия мач, когато ултраси на „Партизан“ плениха още няколко знамена, като директно ги свалиха от оградата на гостуващия сектор. В агитката на „гробарите“ имаше и десетки фенове на българския ЦСКА, пътували до Сърбия, за да подкрепят побратимените им.

Скандал с фенове се разрази и на мача между „Селтик“ и „Лацио“ в Глагоу, след като италиански тифози направиха шествие с нацистки скандирания и жестове. Скандалните кадри със сигурност ще донесат сурова санкция за римските „орли“, които за капак паднаха с 1;2 и остават на третото място в групата с 3 точки.

„Арсенал“ също имаше поводи за радост, след като направи драматичен обрат и спечели с 3:2 срещу „Витория“ (Гимараеш). Победното попадение бе дело на Пепе в 92-рата минута на двубоя, а с успеха „артилеристите“ са твърдо на върха с пълен актив от 9 точки – с 3 пред втория „Айнтрахт“.

В единственото българско участие за вечерта Васил Божиков игра 90 минути за „Слован“ при домакинската загуба с 1:2 от английския „Уулвърхемптън“. Симеон Славчев пък остана на пейката за „Карабах“ при домакинското 2:2 с „АПОЕЛ“ (Никозия).