0

У крайна спечели първа победа на Евро 2020, след като надви с 2:1 Северна Македония в мач от група C.

Украйна спечели първа победа на Евро 2020, след като надви с 2:1 Северна Македония в мач от група C.

Двубоят бе изключително драматичен, като след успеха играчите на Андрий Шевченко запазиха шансове за класиране на 1/8-финалите, докато македонците ще трябва да се надяват на чудо.

Украйна откри резултата в 29-ата минута, когато след изпълнение на корнер топката достигна до Ярмоленко, който се разписа за 1:0 от близко разстояние. Само пет минути по-късно “жълто-сините” вече водеха с 2:0 след попадение на Яремчук. В 38-ата минута Горан Пандев бе изведен отлично, напредна в наказателното поле, залъга един бранител и отбеляза, но впоследствие голът бе отменен поради засада.

Драмата настъпи през второто полувреме, когато македонците успяха да върнат един гол. Езджан Алиоски изпусна дузпа, но при добавката все пак успя да вкара топката в мрежата. До края аржентинският съдия Фернандо Андрес Рапалини отсъди още една дузпа – този път за Украйна, като разгледа ситуацията с ВАР. Малиновски обаче пропусна да вкара, а до края резултатът се запази.

В последните мачове от групата Украйна ще играе с Австрия, а Северна Македония ще мери сили с фаворита Нидерландия.