„Уест Хем“ изпусна „Нюкасъл“

“Уест Хем“ спечели точка при гостуването си на “Нюкасъл” и повиши шансовете си за оцеляване във Висшата лита. Срещата на "Сейнт Джеймсис Парк" завърши 2:2, като като двата отбора направиха вълнуващ двубой на високо темпо.

"Чуковете" на два пъти повеждаха чрез Антонио и Сучек, но не успяха да задържат преднината си. Алмирон изравни за 1:1 през първото полувреме, а Шелви се разписа за крайното 2:2 секунди след втория гол на гостите.
Точката може да се окаже много ценна за отбора на Дейвид Мойс, тъй като отборите около зоната на изпадащите допуснаха загуби този кръг. “Уест Хем” остана 16-ти, като има преднина от 4 точки пред 18-ия “Астън Вила”.
В друг мач “Бърнли” и “Шефилд Юнайтед” завършиха 1:1 на "Търф Мор", а равенството бе пропуснат шанс и за двата отбора в борбата за място в евротурнирите. Тарковски откри резултата за домакините малко преди почивката, а Игън изравни в 80-ата минута. “Бърнли“ e на девето място, на две точки зад “Шефилд Юнайтед”.

Междувременно "Бърнли" може да остане без ключовата си двойка Бен Мий и Джак Корк до края на сезона, обяви мениджърът Шон Дайш.
Капитанът и централен защитник Мий пропусна за първи път мач от началото на сезона заради контузия в бедрото по време на петъчната тренировка, докато Корк не игра заради болки в глезена. Халфът получи травмата в двубоя с "Кристъл Палас" през седмицата.
"Серията от три мача на седмица не ни помага. И двамата са под въпрос за остатъка от сезона като цяло. Бен е с разтежение и не мисля, че ще се възстанови бързо, а травмата на Джак в глезена определено е сериозна. Има шанс той да се нуждае от операция и към момента това е по-вероятно да се случи. Най-вероятно сезонът е свършил и за двамата", каза Дайш.