0

О тборите на Уелс и Швейцария завършиха 1:1 във втория двубой от група “А” на Евро 2020. На стадиона в Баку тимът на Владимир Петкович доминираше в по-големи етапи от двубоя и поведе с попадение на Брийл Емболо в 49-ата минута, като освен това пропусна още поне три-четири чисти положения - основно чрез Харис Сеферович.

Отборите на Уелс и Швейцария завършиха 1:1 във втория двубой от група “А” на Евро 2020. На стадиона в Баку тимът на Владимир Петкович доминираше в по-големи етапи от двубоя и поведе с попадение на Брийл Емболо в 49-ата минута, като освен това пропусна още поне три-четири чисти положения - основно чрез Харис Сеферович.

Емболо се разписа с глава след подаване от ъглов удар. Корнерът стана факт, след като футболистът на “Борусия“ (Мьонхенгладбах) секунди по-рано беше излязъл сам срещу вратаря, който спаси изстрела му.

Уелс обаче успя да изравни в 74-ата, когато Кийфър Мур беше точен с глава за 1:1, с което се докопа и до точката.

В 85-ата минута Марио Гавранович вкара второ попадение за швейцарците, но голът не беше зачетен заради засада, видяна от ВАР.

Минута преди края пред Гарет Бейл се откри шанс да донесе трите точки за Уелс, но той не стреля добре.

В 90-ата пък Емболо беше на крачка от повторение на гола си, но този път Уорд спаси.

В другата среща от групата в петък вечер Италия срази Турция с 3:0.