Тройка със сирената приближи „Лейкърс“ към заветната цел

Страхотна драма беляза мач №2 от финалите на Запад в НБА, като кош на Антъни Дейвис със сирената донесе 105:103 на “Лос Анджелис Лейкърс” срещу “Денвър“.

Победата доближи "езерняците" до голямата им цел - първа титла от 10 години. “Лейкърс” води с 2:0 успеха в серията.

“Денвър” навакса изоставане от 10 т. на почивката, за да вкара мача в невероятни последни минути, в които водачеството се сменяше постоянно.

Никола Йокич (30 точки, 9 асистенции и 6 борби) и Джамал Мъри (25/4/6) държаха “Нъгетс” в играта и тимът усещаше, че може да изравни в серията.

Дейвис обаче, превърнал се в основно оръжие на “Лейкърс” в плейофите, вкара 26 секунди преди края и даде аванс на своите - 102:101. Йокич отвърна с кош от трудна позиция, за да изведе “Денвър” напред 19 секунди преди сирената - 103:102.

Последва стрелба от тройката, неуспешена. После борба на ЛеБрон Джеймс, нова атака на Лейкърс, чадър срещу Дани Грийн и оставащи едва 2 секунди до края при владение пак на отбора от Лос Анджелис.

Топката стигна до Дейвис, който се вдигна и вкара тройка, след която прозвуча и финалния сигнал! Драмата бе пълна, победата е за ЛеБрон и компания. Джеймс завърши с 26 т., 11 борби и 4 асистенции. Дейвис наниза 31 точки, взе 9 рибаунда и даде два завършващи паса.

На Изток “Маями” води с 2-1 победи срещу “Бостън” в другия финал на конференция.