Първите ни представители при мъжете в турнира по борба свободен стил на Европейските игри в Минск Георги Вангелов, Мирослав Киров и Светослав Димитров отпаднаха след само една среща.

В категория до 57 кг Вангелов загуби на 1/8-финал от азера Махир Амирсланов с 5:6 точки. В първата част резултатът бе 1:1, но след вторите три минути Амирсланов, трети на последното европейско първенство, записа с точка повече.

Същата съдба сполетя и Мирослав Киров при 74-килограмовите. Той допусна поражение с 0:2 от състезаващия се за Полша дагестанец Махомедмурад Гаджиев, призьор от големи първенства. Гаджиев записа по една точка в двете части и продължава напред.

Светослав Димитров допусна тежко поражение на старта в категория до 86 кг. Родният борец загуби с 0:11 от настоящия европейски вицешампион Збигнев Барановски (Полша).

По темата: Минск 2019 борба