Отборите на трима български футболисти се класираха за плейофите на Лига Европа и са само на крачка от влизане в групите.

Националът Васил Божиков игра цял мач при успеха на “Слован” (Братислава) с 3:1 като гост над ирландския “Дъндолк” в реванша от третия предварителен кръг. Така с общ резултат 4:1 напред продължават словаците, които нямаха сериозни проблеми и в следващата фаза ще спорят с гръцкия ПАОК.

Арменският „Арарат“, където играе Георги Пашов, също се класира за плейофния кръг в Лига Европа. Българският защитник беше титуляр при победата с 2:0 като гост срещу “Сабуртало”. Грузинците бяха спечелили първата среща с 2:1, но “Арарат” продължава напред след общ резултат 3:2. Пашов игра стабилно, като остана на терена през всичките 90 минути, а в началото на втората част получи жълт картон. В плейофите съперника за тима на Пашов ще е естонският „Номе Калю“.

Българският успех затвърди и Антони Иванов, който бе с ключова роля за класирането на АЕК. Халфът вкара гол за равенството 1:1 с „Университатя“, което се оказа достатъчно на тима му. Следващият съперник за гърците е турският „Трабзон“.