Треньорът на „Берое“ скочи срещу съдиите, разкри за отсъствието на Камбуров

След загубата от ЦСКА 1948

Треньорът на „Берое“ Петър Колев бе изключително разочарован след загубата от ЦСКА 1948 с 0:1 и бе възмутен от отсъдената дузпа, която според него е била много спорна.

Именно с точното изпълнение на Ивайло Чочев в 72-рата минута от 11-метровия наказателен удар столичани спечелиха двубоя от 11-ия кръг на Първа лига снощи. Дузпата бе отсъдена за игра с ръка на Омар Сако, който бе изгонен с директен червен картон и в намален състав заралии нямаха сили да отвърнат на удара.

Голмайстор №1 за всички времена на родния елит Мартин Камбуров и Симеон Мечев бяха оставени извън групата от треньора на гостите Петър Колев.

"Имах опасения, че след дългата пауза няма да изиграем добре мача, сподели Колев. - Преди почивката отправихме доста удари. Имахме шансове да реализираме, за съжаление не успяхме. Трябваше да играем повече по крилата. През второто полувреме няколко човека видимо отпаднаха, нямам обяснение за това. Получихме спорен гол, червен картон. Не знам как да го тълкувам - някой е сигурен, че тази топка ще влезе във вратата. Ръката на нашия футболист е прилепена до тялото. Идентична ситуация имаше в тяхното поле, която обаче не се разглежда. Изгубихме мача заради едно грешно отсъждане и доброто съдействие на съдийската бригада. Неадекватни отсъждания и в двете посоки, спестяване на картони. Поздравявам ЦСКА 1948 за победата. Смятам, че можеше поне да не загубим този мач. Камбуров и Мечев имат проблеми и затова не попаднаха в групата. Все още не е взето решение за бъдещето на Камбуров, тепърва предстоят разговори", сподели ядосаният Петър Колев.

Колегата му в ЦСКА 1948 Николай Киров изрази задоволство след победата.

"Най-важното в срещата са спечелените точки. Получи си изравнен двубой, нито един от двата отбора не успя да надиграе другия. По-скоро надхитрихме съперника. На нас ни трябва увереност, затова ти трябват точки. Имаме доста проблеми - трудно се играе без типичен нападател. Такава е ситуацията, поне до Нова година. Трябва да задържаме повече топката в предни позиции. През паузата работихме за физика, успяхме да презаредим батериите. Игрово обаче сме далеч от това, което аз имам като визия. Това ще се промени с тренировъчния процес. Ще мислим и за нови попълнения. Важното е да събираме точки, да имаме увереност. Има какво да се желае в играта ни с топка. Сега трябва да възстановим играчите. След това ще започнем да се готвим за мача с „Локомотив“ (Пловдив)", добави Николай Киров.