Треньорът на „Аталанта” бесен на съдиите след равния с „Юве”

Треньорът на „Аталанта” Джан Пиеро Гасперини бе изключително недоволен от съдийската бригада начело с Пиеро Джакомели при равенството 2:2 с лидера „Ювентус”.

„Бергамаските” поведоха в 16-а минута чрез Дуван Запата, но в 55-а Кристиано Роналдо изравни от дузпа. Нарушението бе отсъдено за игра с игра на Мартен де Роон. Гостите не се отчаяха и десет минути преди края украинската резерва Руслан Малиновски вкара втори гол. Играчите на „Аталанта” вече предвкусваха победата и второто място в класирането, когато в 90-а минута Джакомели отсъди нова дузпа в полза на „Старата госпожа”. Този път за игра с ръка в наказателното поле на Луис Муриел. Роналдо отново се нагърби с изпълнението и не сбърка за 2:2.

„Много строго ни съдят. Да отрежем ръцете на играчите ли? Това не са първите дузпи, които видяхме този сезон. Свиреха ги постоянно срещу нас. Това е безумие. Тук интерпретацията не е същата както в други страни”, ядосан бе Гасперини.

Неговият тим се разписа в 20-и мач през сезона, с което подгони най-доброто постижение на клуба от сезон 1955-56. Тогава „бергамаските” успяха да вкарат в 23 срещи в първенството.

В друга среща от кръга доскорошният конкурент на „Юве” „Лацио” загуби с 1:2 у дома от „Сасуоло” и по всичко личи, че абдикира от битката за титлата.  Шест кръга преди края на сезона „Старата госпожа” е на върха със 76 точки. „Лацио” е втори с 68, а „Аталанта” е на трета позиция с 67.