“Тотнъм“ сгази австрийци и продължава в ЛЕ

„Тотнъм“ продължава напред в Лига Европа, след като отстрани австрийския „Волфсбергер“. Първият мач преди седмица завърши при резултат 4:1 за англичаните, които днес отново не срещнаха проблеми и победиха с категоричното 4:0.

В герой за "шпорите" се превърна Карлос Винисиус, който реализира две попадения. Останалите голове за домакините вкараха Деле Али и Гарет Бейл.

„Тотнъм“ успя да натисне съперника си още от самото начало на мача и това даде резултат. В 11-ата минута "шпорите" поведоха със страхотен гол на Деле Али със задна ножица. След многоходова акция на лондончани топката достигна до Мат Дохърти, който подаде в наказателното поле. Деле Али овладя паса и с акробатично изпълнение изведе „Тотнъм“ напред.

В началото на втората част „Тотнъм“ стигна до втори гол. Деле Али центрира в наказателното поле, където Карлос Винисиус надскочи всички и с удар с глава в десния ъгъл на вратата се разписа за 2:0. "Шпорите" продължиха да натискат съперника си и в 73-ата минута логично вкараха трети гол. Отново Деле Али бе в основата му, като този път подаде на Гарет Бейл, който с много точен удар в горния ляв ъгъл матира стража на гостите.

В 83-ата минута „Тотнъм“ отбеляза и четвърти гол. Негов автор отново стана Карлос Винисиус, който с изстрел от границата на наказателното поле не остави никакви шансове на вратаря на „Волфсбергер“.