“Тотнъм“ се издъни при завръщането на Гарет Бейл

Съперникът на „Лудогорец“ в груповата фаза на Лига Европа – „Тотнъм“, се издъни при завръщането на Гарет Бейл в тима и завърши 3:3 с „Уест Хем“ в среща от 5-ия кръг на английската Висша лига, макар да имаше аванс от 3:0 около десет минути преди края.

"Шпорите" започнаха да вкарват още от първата минута, в която Хьон-Мин Сон се разписа с удар в обратния ъгъл след пас на Хари Кейн. В 8-ата минута двамата размениха ролите и Кейн бе точен за 2:0 със силен удар от границата на наказателното поле. Отново голмайсторът на „Тотнъм“ оформи класическото 3:0 в 16-ата минута с глава след центриране отляво на Серхио Регилон.

„Уест Хем“ обаче показа, че не се е предал и в минутите между 82-ата и 85-ата върна два гола. Първо Фабиан Валбуена се възползва от добро центриране и намали резултата с глава (3:1), а две минути по-късно Давидсон Санчес от „Тотнъм „си отбеляза автогол за 3:2.

Завърналият се под наем от „Реал“ (Мадрид) в „Тотнъм“ Гарет Бейл можеше да реши всичко в продължението на мача, негов първи след трансфера, но пропусна да вкара от няколко метра. Това се оказа фатално, тъй като Лансини възстанови равенството в последната минута (90+4') с топовен удар и оформи крайното 3:3.

„Тотнъм“ пропусна възможността да се изкачи на втора позиция и остава шести с 8 точки, докато „Уест Хем“ е осми с една по-малко.