“Тотнъм“ с втора поредна загуба

„Тотнъм“ допусна втора поредна загуба тази седмица след поражение с 0:1 срещу борещия се за оставане в елита тим на „Брайтън“. Преди три дни "шпорите" отстъпиха и пред шампиона „Ливърпул“ с 1:3.

„Тотнъм“ изигра посредствен мач без контузения си капитан и лидер Хари Кейн и заслужено си тръгнаха с поражение от крайбрежния южен град.

Гарет Бейл започна за втори път този сезон като титуляр за „шпорите“, но бе напълно обезличен и не успя да замести Кейн, а в 61-а минута бе заменен.

Играчите на „Брайтън“ повече желаеха победата и я постигнаха след гол на Леандро Тросар в 17-а минута. Белгиецът засече топката в мрежата след поредната асистенция този сезон Паскал Грос.

Малко преди края „Брайтън“ можеше да отбележи втори гол след контраатака, но Аарън Конъли пропусна стопроцентово положение.

„Брайтън“ е 17-и в класирането с 21 точки, а „Тотнъм“ остава шести с 33 точки.