"Тотнъм" пречупи героичен "Локо" (Пд)

"Локомотив" (Пд) се представи достойно срещу звездния отбор на "Тотнъм", но загуби с 1:2 и напусна турнира на Лига Европа.

„Черно-белите“ от Пловдив поведоха в 71-а минута с попадение на Георги Минчев. Тимът на Жозе Моуриньо обаче стигна до обрат с голове на Хари Кейн от дузпа в 78-а минута и на Тенги Ндомбеле в 84-а.

Съвсем очаквано "Тотнъм" натисна още от началото на мача и имаше осезаемо надмощие през цялата първа част. Още в петата минута Бергвайн изведе Хьон Мин Сон, който стреля моментално, но вратарят Мартин Луков изби с крак. В 11-а минута „черно-белите“ извадиха късмет. Ло Селсо пусна по земя към Бергвайн, чийто шут прати топката в напречната греда. Петнадесет минути по-късно „шпорите“ начело с мениджъра им Жозе Моуриньо имаха претенции за дузпа за нарушение на Луакс Масоеро срещу Бергвайн. Реферът Харм Осмерс обаче не посочи бялата точка. Малко след това лидерът на гостите Хари Кейн стреля опасно, но покрай дясната греда на пазената от Луков врата. Стражът на "Локо" (Пд) се намеси перфектно и в 40-а минута, когато улови удар с пета на английския национал. В продължението на първата част „черно-белите“ имаха отлична възможност, след като Димитър Илиев изведе Бирсент Карагарен, но той шутира над гредата. През втората част „шпорите“ отново доминираха, но играчите на "Локомотив" (Пд) със страхотен хъс успяваха да спират атаките им.

В 71-а феновете на „черно-белите“, които гледаха двубоя на видеостена до стадиона, избухнаха в екстаз. След изпълнение на ъглов удар от Лукас Салинас, Димитър Илиев отклони топката към влезлият малко преди това като резерва Георги Минчев и той с глава опъна мрежата на Юго Лорис за 1:0. Две минути по-късно резултатът можеше да набъбне на 2:0, но френският страж на гостите показа рефлекс при страхотен удар на Бирсент Карагарен.

Драмата за "Локо" (Пд) настъпи в 76-а минута. Тогава след удар на Бен Дейвис Диниш Алмейда изби топката с ръка от голлинията. Реферът Осмерс му показа червен картон и отсъди дузпа. Играчите на треньора Бруно Акрапович бурно протестираха с мотива, че преди това е имало нарушение срещу Мартин Луков. В крайна сметка Осмер изгони и Карагарен заради отправени реплики към него. Хари Кейн изпълни дузпата и не сбърка за 1:1.

Останали с 9 души „черно-белите“ се пречупиха и в 84-а минута допуснаха обрат. Попадението отбеляза резервата Ндомбеле.