"Тотнъм" показа защо е фаворит в групата на "Лудогорец"

"Тотнъм" започна участието си в груповата фаза на Лига Европа с убедителна победа с 3:0 над австрийския ЛАСК. Лондончани тотално надиграха съперника си и можеха да спечелят и с по-голям резултат, въпреки че някои от основните им играчи получиха почивка и останаха на резервната скамейка. Лукас Моура откри резултата в 18-ата минута, а след автогол на Андраде резултатът стана 2:0. Малко преди края Сон, който влезе като резерва, реализира трети гол за домакините.

Отборът на Жозе Моуриньо оглави група J на Лига Европа, в която е и българският шампион "Лудогорец", отстъпил на белгийския "Антверп".

Гарет Бейл за първи път бе титуляр след завръщането си в "Тотнъм". След негово подаване пък се стигна до автогола на Андраде.

Мениджърът на "Тотнъм" Жозе Моуриньо похвали футболистите си за сериозното отношение.

"В такива турнири е много важно да стартираш с три точки, особено, когато играеш у дома. Момчетата се отнесоха много сериозно към мача, още от първата минута се видя, че не са излезли за развлечение, а подхождат напълно професионално. Играхме така, че победата ни изглежда лесна, но това съвсем не беше така.

ЛАСК е сериозен отбор, който показва това в срещите си от първенството и европейските турнири. Това, че имам 12 играчи на резервната скамейка ме радва. Така имам повече варианти. Никой не е отхвърлен, всички са ангажирани. Играхме много добре и съм доволен, че не допуснахме гол", каза Моуриньо.