„Тотнъм“ се доближи само на точка от четвъртото място, след като победи с 3:2 „Астън Вила“ като гост в мач от 26-ия кръг на Висшата лига на Англия. Бирмингамци започнаха по-добре и заслужено поведоха в резултата след автогол на Тоби Алдервейрелд в деветата минута. След това обаче белгиецът се реваншира и изравни в 27-ата минута.

„Тотнъм“ успя да стигне до пълен обрат до почивката, след като Хюн-Мин Сон направи добавка на пропусната от самия него дузпа. Бьорн Енгелс изравни в 53-ата минута, а в 94-ата груба грешка именно на Енгелс даде шанс на Сон да донесе драматичната, но много важна победа за „Тотнъм“.

Междувременно „Манчестър Сити” може да бъде лишен от спечелената титла на Англия за сезон 2013/2014 заради нарушаване на финансовия феърплей. Отборът вече бе санкциониран от УЕФА с лишаване от право на участие в следващите две издания на Шампионската лига и беше глобен с 30 милиона евро заради грубо погазване на правилата за финансиране. Ако Висшата лига реши да започне свое разследване и потвърди нарушенията на манчестърци за периода, правилата позволяват от актива на отбора да бъдат отнети точки.