„Тотнъм“ изхвърча от Лига Европа

„Динамо“ (Загреб) победи „Тотнъм“ с 3:0 след продължения (2:0 в редовното време) от 1/8-финалите на Лига Европа и изхвърли именития си съперник, макар да загуби първата среща с 0:2.

„Динамо“ пропусна страхотен шанс в 35-ата минута, когато Лавро Маер стреля на сантиметри от гредата. В края на първото полувреме Хари Кейн също пропиля добра възможност да реши всичко.

През втората част хърватите си повярваха, че могат да вземат нещо повече от мача и поведоха в 61-ата минута с попадение на Мислав Оршич. Четвърт час по-късно Лукас Моура пропусна да изравни, а в 83-ата минута Оршич доведе мача до продължение с втория си гол.

В продълженията Гарет Бейл пропусна в 102-ата минута за „Тотнъм“, а в 106-ата Оршич заби трети гол във вратата на лондончани за 3:0. Пет минути преди края на второто продължение вратарят на хърватите Доминик Ливакович спаси не едно, а две последователни положения на „Тотнъм“ и се превърна в герой.