Томова отпадна в Нотингам, Андреев – в Орландо

Виктория Томова загуби първия си мач за сезона на трева, след като отстъпи с 4:6, 7:6(1), 2:6 на японката Куруми Нара. Мачът бе част от първия кръг на турнира по тенис в английския град Нотингам с награден фонд 235 238 долара.

Томова, която заслужи 1800 долара и 1 точка за световната ранглиста, загуби от Нара и във втория кръг на квалификациите на "Ролан Гарос" на 27 май.

Мачът в Нотнгам продължи два часа и 28 минути. Томова спаси два мачбола в 12-ия гейм на втория сет и изравни след четири мини-пробива в тайбрека, но Нара надделя в решаващата част. Японката, която е 155-а в света, проби подаването на Томова в първия и седмия гейм за чисто 6:2.

В същото време Адриан Андреев отпадна в последния кръг на квалификациите за турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Чалънджър" в Орландо (САЩ), който е с награден фонд 52 080 долара. Националът за Купа "Дейвис", поставен под номер 4, загуби с 4:6, 6:4, 4:6 срещу представителя на домакините и седми в схемата Стефан Козлов.

С участието си на турнира в Орландо Андреев заработи 2 точки за световната ранглиста и 260 долара.