Томова е на първи полуфинал в турнир от сериите WТА

Виктория Томова продължава с блестящото си представяне на турнира на червени кортове от сериите WТА 250 в Богота (Колумбия) с награден фонд 235 238 долара.

Българката постигна трета поредна победа и се класира за полуфиналите. Томова се наложи с 5:7, 6:2, 6:4 над № 171 в световната ранглиста Нуриа Парисас Диас от Испания. Срещата продължи 2 часа и 26 минути.

Така Томова се класира за първи път в кариерата си на полуфинал в турнир от сериите WТА.

Преди този мач Вики елиминира германката Ана Лена Фрийдзам, която е номер 125 в световната ранглиста и № 123 в света Яфан Уан от Китай.

За място на полуфиналите Томова ще играе срещу №93 в света Тамара Зиданшек от Словения.

Българката започна добре срещата и поведе с 3:1, но загуби следващите четири гейма за 3:4. При 5:6 Томова отрази два сетобола на собствен сервис, но при третата си възможност Диас затвори сета в своя полза. Вики доминира от началото на втората част и поведе с 5:2. Българката загуби следващите два гейма, но успя да изравни сетовете след 6:2.

Третата решителна част започна блестящо за Томова – 3:0. Испанката проби и намали изоставането си, но Вики отговори с рибрейк за 4:1. Нашето момиче взе подаването си и поведе с 5:1. Диас успя да вземе следващите три гейма и да намали на 5:4. При този резултат Томова сервира за спечелване на мача и от втората си възможност затвори срещата в своя полза.