Тодорова с трети медал на световното по биатлон

Милена Тодорова спечели трети медал на световното юношеско първенство по биатлон в Ленцерхайде (Швейц). Чаровната състезателка от Троян взе бронз в преследването на 10 км при девойките, с което успя да стигне до отличията във всяко едно състезание, в което участва - сребро в индивидуалната дисциплина, бронз в спринта и бронз в преследването. Така Милена, която е половинка в живота на спортист №1 у нас за 2019 г. Владимир Илиев, записа един от най-сериозните успехи за българския биатлон на младежко ниво.

В преследването днес българката допусна две грешки в четирите стрелби и финишира на 48,4 секунди след победителката Анастасия Шевченко от Русия. Тодорова повали всички мишени при първите си две влизания на рубежа и вървеше втора, но след това сбърка два пъти в третата си стрелба. Все пак до края на състезанието тя успя да се пребори за място на почетната стълбичка.

Рускинята спечели златото, след като измина трасето за 30:45,7 мин. и повали всичките 20 мишени. Втора на 15,0 секунди се нареди Осне Скреде от Норвегия с една грешка в стрелбата.

При юношите победител в преследването на 12,5 км стана Данило Ритмюлер (Гер), който финишира за 35:34,2 минути с три пропуснати мишени. Състезанието премина без българско участие.