Титлата във Франция ще се реши в последния кръг

Шампионът ПСЖ разгроми Реймс с 4:0, а лидерът "Лил" завърши 0:0 у дома със Сент Етиен в 37-ия кръг на Лига 1. Така френското първенство ще се реши в последния кръг. "Песовете" все още водят с точка на парижани, а и двата тима играят като гости в последния рунд на шампионата.

За ПСЖ предстои визита на "Брест", а за "Лил" на Анже. Задачата на шампионите изглежда една идея по-трудна, тъй като "Брест" все още не си е осигурил оставането в елита. "Анже" пък не играе за нищо.

Ако ""Лил" беше победил Сент Етиен, във финалния ден от сезона щеше да триумфира дори и при равенство, но сега ситуацията е различна.

ПСЖ си реши мача с "Реймс" много бързо. Още в началото Юнус Абделхамид спря с ръка топката след удар на Килиан Мбапе и беше изгонен с директен червен картон, а Неймар реализира дузпата за 1:0. В 24-ата минута Мбапе открадна топката от защитник на гостите и простреля Предраг Райкович с 26-ия си гол от началото на сезона в Лига 1.

През второто полувреме ПСЖ намали оборотите, за да пази сили за предстощия в сряда финал за Купата на Франция срещу "Монако". Въпреки това, отборът на Маурисио Почетино стигна до още два гола, дело на капитана Маркиньос в 68-ата минута и резервата Мойзе Кийн в 89-ата.