Тийм изхвърли Надал и е на полуфинал в Мелбърн

Доминик Тийм се класира за първи път на полуфинали на Откритото първенство на Австралия след като елиминира шампиона от 2009 г. Рафаел Надал със 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(6) след 4:10 часа игра.

Испанецът бе доста нервен, а австриецът имаше превъзходство и показа стабилна психика. Тийм поведе с 2:0 сета, а Надал намали изоставането си в третата част. В четвъртия сет Доминик дръпна с 5:2 точки, световният номер 1 изравни за 6:6, но загуби следващите две точки и Тийм ликува. "Срещу Рафа винаги е много трудно", заяви австриецът, който имаше 5 загуби от 5 мача срещу Надал в "Големия шлем". Матадора пък може да загуби първото си място в ранглистата.

В спор за място на финала Тийм ще играе с Александър Зверев, който победи швейцареца Стан Вавринка с 1:6, 6:3, 6:4, 6:2. За германеца това е първи полуфинал в "Шлема".

При дамите Симона Халеп влезе в топ 4 на Australian Open. Румънката не остави шансове на естонката Анет Контавейт, разгромявайки я с 6:1, 6:1 само за 54 минути. Халеп ще се изправи срещу Гарбине Мугуруса на полуфиналите. Испанката се наложи със 7:5, 6:3 над рускинята Анастасия Павлюченкова за час и 35 минути.