Тийм би Циципас на старта на финалите в Лондон

Стефанос Циципас от Гърция започна със загуба защитата на титлата си на Финалния турнир на АТР на осемте най-добри през сезона в Лондон.

Поставеният под номер 6 Циципас претърпя поражение от третия в схемата Доминик Тийм (Австрия) с 6:7(5), 6:4, 3:6 за 2.18 часа в първия мач от група "Токио 1970". Двубоят беше повторение на миналогодишния мач за трофея в британската столица, а Тийм успя да вземе реванш.

Оспорваният първи сет премина без пробиви и стигна до тайбрек, в който гъркът пропиля аванс от 4:1 точки и допусна обрат.

Във втората част Циципас реализира първи и единствен пробив в третия гейм и запази преднината си, за да изравни резултата.

В решителния трети сет Тийм пък стигна до ранен брейк и дръпна с 3:0, след което игра солидно, за да триумфира.