Теди Салпаров с успешно завръщане в Русия

Либерото на мъжкия ни национален отбор по волейбол Теодор Салпаров направи победно завръщане в руската Суперлига.

Новият тим на Салпаров "Газпром-Югра" (Сургут) се наложи драматично над "Урал" (Уфа) като гост с 3:2 (25:23, 24:26, 18:25, 25:23, 15:12) в мач, продължил почти два часа и половина. След петия кръг "Газпром" е на девето място в класирането, а "Урал" на Светослав Гоцев е на четвърта позиция. Салпаров бе титуляр и записа 47% позитивно посрещане. Гоцев бе резерва за съперника и се появи на терена за кратко във втория гейм.

Друг национал Розалин Пенчев и неговият "Белогорие" (Белгород) постигнаха трета победа в Русия. "Лъвовете" надделяха над "Югра-Самотлор" (Нижневартовск) с 3:2 (22:25, 23:25, 25:18, 25:18, 15:12) осъществявайки пълен обрат. Пенчев отново бе на високо ниво и реализира 21 точки.

Волейболната ни звезда Матей Казийски и неговият "ДжейТЕКТ Стингс" (Кария) пък записаха пети успех в японската V-лига. "Жилата" се наложиха над "Сакай Блейзърс" (Осака) с 3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 25:18) в мач от шести кръг на първенството. Казийски изигра отличен мач и завърши с 34 точки, а "ДжейТЕКТ" продължава да е лидер в класирането.