Само една победа дели Даниел Асенов и Радослав Панталеев от сигурен медал на световното първенство по бокс в Екатеринбург (Русия).

Тайсъна се класира на 1/4-финалите в кат. до 52 кг, след като спука от бой американеца Майкъл Анджелети. Многократният ни европейски шампион влезе агресивно в срещата и затрупа съперника си с удари, като американецът не можеше да намери отговор на комбинациите ляв-десен на българина. Така в края на мача съдиите бяха единодушни, като и петимата дадоха гласовете си за Тайсъна.

На четвъртфиналите утре Асенов ще боксира с узбека Шахобидин Зоиров, като при победа ще си гарантира бронз.

Радослав Панталеев последва Даниел Асенов и се класира за четвъртфиналите на световното. Боецът ни в категория до 91 килограма победи Тадас Тамасаускак от Литва с 3-2 съдийски гласа. Мачът беше изключително оспорван, като във втория рунд и двамата боксьори получиха по едно официално предупреждение за нечиста игра от американския рефер на ринга Шон Рийзе. Панталеев обаче бе по-активният от двамата и успя да убеди съдиите около ринга в това с повече вкарани удари в тялото на съперника си.

В спор за място сред медалистите утре Панталеев ще има тежката задача срещу Ерисланди Савон. Кубинецът е бронзов медалист от олимпийските игри в Рио де Жанейро 2016 и първи поставен в схемата на световното. Утре ще бъде и четвъртфиналът на Даниел Асенов-Тайсъна. В категория до 52 килограма той ще се бие със златния медалист от Игрите в Рио Шахобидин Зоиров (Узбекистан). При победа двамата български боксьори си осигуряват минимум бронзови медали.

Най-тежкият ни боксьор Петър Белберов обаче отпадна още на старта. Испанецът Аюб Гадефа изпрати на два пъти българина в нокдаун преди съдията да прекрати срещата още в първия рунд.