Тайбе Юсеин тръгна с три победи в Русе

Спортист №1 на България за 2018 г. Тайбе Юсеин спечели три експресни победи в кат. до 62 кг, за да стигне полуфиналите на турнира по борба „Дан Колов – Никола Петров“ в Русе. Световната и европейска шампионка първо срази германката Луиса Немеш с 4:0, после прегази с технически туш нигерийката Анимат Адени с 10:0, а на четвъртфиналите преодоля и китайката Хингру Пеи с 5:2.

За място на финала Юсеин ще спори по-късно днес с бившата националка Елис Манолова, която сега се състезава за Азербайджан.

Световният вицешампион Кирил Милов не успя да стигне до реванш с №1 на планетата Муса Евлоев (Рус) при 97-килограмовите на класическия стил. Родният талант бе спрян на 1/4-финалите от друг руснак – Никита Мелников с 0:3.

До полуфиналите стигна и Милослав Методиев при 130-килограмовите на класическия стил след две победи.

При жените Мария Оряшкова направи неуспешен старт. Шампионката на България по борба и петкратна №1 в света по самбо загуби с туш за 1,44 мин. от унгарката Жанет Немет.

За титлата при 72-килограмовите ще спори Айк Мнацаканян срещу Абуязид Манцугов, шампион на Русия и пети на последното световно.