Съперникът на „Лудогорец“ в Лига Европа – миланският гранд „Интер“, успя да остане на върха в класирането в Италия.

„Нерадзурите“ допуснаха издънка в сблъсъка с „Фиорентина“ и завършиха 1:1, което обаче им бе достатъчно да запазят лидерството. Играчите на Антонио Конте водеха в резултата до 92-рата минута, когато допуснаха изравняване чрез 19-годишния сърбин Душан Влаович. Голът бе втори за младока в дебютния му сезон.

Така „Интер“ се изравни по точки с „Ювентус“, който по-рано през деня би с 3:1 „Удинезе“. „Нерадзурите“ обаче са пред шампионите в класирането заради по-добрата си голова разлика - 32:14 срещу 29:16.

В другия късен неделен мач „Рома“ победи у дома с 3:1 СПАЛ и се намести на четвърто място. Гостите поведоха, но след почивката автогол на Ненад Томович, дузпа на Диего Пероти и попадение на Хенрик Мхитарян дадоха успеха на римляните.

Лидери са „Интер“ и „Ювентус“ с по 39 точки, „Лацио“ е с 33, а „Рома“ с 32. В следващия кръг „нерадзурите“ са домакини на „Дженоа“, а „Старата госпожа“ гостува на „Сампдория.