Изключителни сблъсъци ще се състоят на осминафиналите в Шампионската лига, определи тегленият преди малко жребий. Настоящият европейски клубен шампион „Ливърпул“ ще има за съперник „Атлетико“ (Мадрид), докато най-големият двубой определено е срещата между „Реал“ (Мадрид) и „Манчестър Сити“.

Първите мачове са съответно на 18/19 и 25/26 февруари 2020 година, а реваншите - на 10/11 и 17/18 март.

Интересното е, че до фазата на директните елиминиации достигнаха само отбори от Топ 5 първенствата на Европа - Англия, Испания, Италия, Германия и Франция. По четири са тимовете от Острова и Пиренеите, по три са от Апенините и Бундеслигата, а два са френски.