Отново стрелбата се оказа слабото място в представянето на българските биатлонисти в днешния спринт на 10 км при мъжете от първия кръг за Новата година в Оберхоф (Гер).

Най-напред от тях финишира Красимир Анев, който допусна две грешки при второто си влизане на огневия рубеж и изостана на 2:34,4 мин. от победителя, финиширайки 41-ви. С един пропуск повече (2+1) на 44-ата позиция и с +2:41,4 мин. завърши Димитър Герджиков. Със същия пасив в стрелбата, но на 2:56,6 мин. 58-и е Антон Синапов. Въпреки пропуските и тримата ни състезатели ще стартират в съботното преследване. Извън 60-те остана само Владимир Илиев, който допусна цели 5 грешки в стрелбата и завърши едва 77-и с изоставане от 3:44,6 мин. от първия. Общо 105 биатлонисти завършиха надпреварата.

Победител в Оберхоф стана руснакът Александър Логинов, който събори и 10-те мишени. Той изпревари с 25,2 сек. непобедимия напоследък Йоханес Тингнес Бьо (Нор), който сгреши веднъж на рубежа. На трета позиция финишира Себастиан Самуелсон (Шв) без грешки и на 36,8 сек. от шампиона.

В класирането за Световната купа продължава да води Бьо с 482 т., пред Логинов с 372 и Мартен Фуркад (Фр) с 299 т., който се изкачи с две позиции след седмото си място в спринта.

От българите Анев падна с 3 места и е 36-и със 70 точки. Владо Илиев остава 49-и с 30 т., Синапов е 57-и с 22, а Герджиков 73-и с 4 точки.

По темата: биатлон