Страхотно шоу на

Страхотно шоу на "Ивайло"

"Берое" се измъчи за 3:2 срещу "Етър", Макута изпусна дузпа, в края реши мача

"Берое" победи "Етър" в драматичен мач във Велико Търново. „Зелено-белите“ започнаха по-активно срещата и откриха резултата в 25-та минута след красив гол на Октавио. Макута центрира в наказателното поле, а там бразилецът прати топката в мрежата с красив прехвърлящ удар с глава. Преди това гостите също имаха добри ситуации. Старозагорци получиха право да изпълнят дузпа в 34-та минута. Макута центира в наказателното поле, където Фал бе изблъскан в гръб и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Макута, който обаче не намери очертанията на вратата и топката излезе в аут

Три минути по-късно Минчев получи топката пред наказателното поле и стреля, но ударът му мина над вратата. Веднага след това и Цветков пробва от дистанция, но Иванов спаси. В последната минута на първата част Даниел Пехливанов получи на границата на пеналта и стреля, но не намери целта. Три минути след подновяване на играта Добрев получи пред наказателното поле и шутира в движение, но топката мина покрай вратата. В 52-та минута домакините стигнаха до най-сериозната си опасност до този момент. Ангелов стреля от границата на пеналта, Василев се намеси отлично и спаси, топката попадна в Боруков, който шутира от непосредствена близост, но топката срещна гредата. "Берое" удвои преднината си в 53-та минута. Василев получи на фланга и центира в наказателното поле. Там Фал се извиси над всички и прати топката в мрежата след удар с глава – 0:2. Минута след това обаче домакините върнаха едно попадение. Здравко Илиев центрира в наказателното поле, където Добрев засече с глава и отбеляза – 1:2. Последва нов шанс за „болярите“. Топката  бе центрирана в пеналта, където Василев изби, но кълбото попадна в Боруков. Нападателят пробва удар, а Еривалдо изчисти пред голлинията. Домакините успяха да изравнят в 73-та минута, когато Добрев центрира в пеналта от пряк свободен удар, а там Боруков засече топката от въздуха и я прати в мрежата – 2:2. Гаюс Макута се реваншира за пропусната дузпа и реализира фамозно попадение в 88-та минута. Конгоанецът прати топката в мрежата със зверски шут от около 20 метра – 2:3.