Страхотно начало за Григор в Монте Карло

Григор Димитров постигна двусетова победа в първия си двубой на червени кортове тази година. Българинът победи Ян-Ленард Щруф (Германия) с 6:3, 6:4 в първия кръг на Мастърс 1000 турнира на червени кортове в Монте Карло. Срещата продължи 1 час и 18 минути.

Така Димитров вече води в съперничеството си с Щруф с 3:2 победи.

Във втория кръг Григор ще играе срещу №54 в света Жереми Шарди от Франция. 34-годишният Шарди победи на старта Александър Бублик с 6:4, 0:6, 7:5. До момента Димитров и Шарди са играли 5 пъти, като българинът води с 3-2 победи. Последният им дуел е от преди 3 години в Маями, а победата е за Шарди – 6:4, 6:4.

Българинът започна лошо срещата с Щруф и изостана с 1:3. След това Димитров взе тотално инициативата и спечели следващите пет гейма, а с това и сета с 6:3.

Григор проби първи във втория сет за 3:2, а след това спаси точка и за рибрейк и успя да затвърди - 4:2. Двамата тенисисти взеха следващите си сервис геймове за да се стигне до 5:4 в полза на Димитров. При този резултат Григор сервира за мача и с гейм на 15 затвори срещата в своя полза.