Страхотни драми в плейофите за европейското

Четвъртфиналистът от Евро 2016 Исландия победи с 2:1 Румъния в плейоф за класиране на Европейското първенство през следващата година. "Викингите" заслужено спечелиха в Рейкявик, а герой за домакините бе Гилфи Сигурдсон. Играчът на „Евертън“ отбеляза и двата гола за Исландия през първата част. Александру Максим намали от дузпа в 63-тата, но това не бе достатъчно за румънците. Така Исландия ще играе на финала с отбора на Унгария, който, за съжаление, победи с 3:1 България в София. Маджарите ще бъдат домакин в тази двубой.

Сърбия и Шотландия ще се изправят един срещу друг във финален плейоф. Двата отбора елиминираха съответно Норвегия и Израел в изключително оспорвани мачове. Сърбите спечелиха в Осло с 2:1 след продължения, а в герой се превърна резервата Сергей Милинкович-Савич, който вкара и двата гола за западните ни съседи. В Глазгоу пък шотландците показаха по-здрави нерви при дузпите, след като в редовното време двубоят завърши без голове.

Северна Ирландия и Словакия ще играят на финала в плейоф В. Двата обора имаха нужда от дузпи, за да спечелят своите полуфинали. Словакия и Ирландия не успяха да си отбележат гол в рамките на 120 минути, но домакините бяха по-точни при изпълнението на дузпи. Алан Браун и Мат Дохърти пропуснаха от бялата точка за гостите и в крайна сметка двубоят завърши 4:2 в полза на словаците. Иначе ирландците трябва да съжаляват за пропуснатите шансове още в редовното време. Конър Хурихейн пропиля страхотен шанс, а Браун удари греда.

Босна и Херцеговина и Северна Ирландия завършиха 1:1 в редовното време. Раде Крунич изведе домакините напред в 13-ата минута, а Найъл Макгин изравни в 53-тата. В продълженията нямаше повече голове, а при дузпите гостите бяха по-точни. Лиъм Бойс реализира решаващия 11-метров наказателен удар за северноирландците. Бейли Пийкок-Фаръл спаси ударите от бялата точка на Харис Хайраданович и Един Виска.

Северна Македония победи с 2:1 Косово и е все по-близо до дебютно участие на европейско първенство. Полуфиналният плейоф между двата тима в Скопие беше много напрегнат, а всички голове паднаха преди почивката. Бенямин Кололи си вкара автогол в 16-ата минута, Флоран Хадергьонай изравни в 29-ата, но в 33-ата Дарко Велкоски заби попадението, оказало се победно за домакините. Северна Македония ще спори за място на еврофиналите с Грузия.