Престижно четвърто място за Боряна Калейн на световното по художествена гимнастика

Грацията спечели и олимпийска квота

Българката Боряна Калейн зае изключително престижното четвърто място в многобоя на световното първенство по художествена гимнастика в Баку, Азербайджан.

Грацията осигури и втора квота за България в индивидуалната надпревара за Игрите в Токио през 2020 година. Калейн завърши с общ сбор 86,275. Дебютантката на световен шампион получи съответно: на бухалки 22,350, на лента 19,900, на обръч 21,625 и на топка 22,400.

Другата ни представителка в многобоя Катрин Тасева се нареди на девета позиция с 82,000, като спечели надпреварата в поток "Б", където участваха гимнастичките от 13-о до 24-о място в квалификациите и по-рано през деня също взе квота за страната ни.

Първите 16 гимнастички в многобоя си гарантираха квоти за Олимпиадата догодина.

Шампионка в многобоя на първенството на планетата в Баку стана рускинята Дина Аверина с 91,400, следвана от близначката си Арина Аверина, която взе среброто с 91,100, а бронзът остана за представителката на Израел Линой Ашрам с 89,700.

При ансамблите България вече има олимпийска квота, спечелена от предишното световно първенство, а в събота и неделя предстои участието на българките на състезанието в Баку.