Страхотен гол на Курьор донесе победа на „Черно море“

„Черно море“ постигна домакинска победа над „Ботев“ (Враца) с 2:1. "Моряците" нямаха успех от месец насам, а два страхотни гола им помогнаха да се доберат до трите точки срещу гостите си от Враца. Двата тима деляха седмата позиция с равен актив от точки преди днешния мач, но вече „Черно море“ има три повече, като се изравни с отборите на „Берое“ и „Арда“, които обаче имат два мача по-малко.

“Черно море“ и „Ботев“ изиграха интересен мач с доста положения пред двете врати, но красивите попадения на Файсел Касми и Матиас Курьор се направиха разликата. Белгиецът Касми откри в 32-ата минута с дебютния си гол в родния футбол. През тази първа част „Ботев“ уцели греда, а „Черно море“ пропиля няколко шанса да удвои преднината си.

В самия край на полувремето младият страж Иван Дичевски не се намеси добре, като боксира топката в главата на Аласан Ндийе, а впоследствие тя се озова във вратата му за 1:1.

През втората част обаче „Черно море“ натисна сериозно гостите си. Варненци изпуснаха още няколко шанса, уцелиха и греда, докато не дойде шедьовърът на Курьор 12 минути преди края. Това бе негов гол №13 за национала на Мартиника през този сезон, с който той убедително оглавява голмайсторксата листа. „Ботев“ (Враца) пък продължава да няма победа на "Тича" в своята история.