Световната и двукратна европейска шампионка Станимира Петрова спечели финала в категория до 57 кг при жените в юбилейното 70-о издание на най-стария международен турнир в Европа – "Странджа", пред пълните трибуни на столичната зала "София".

Българката надделя в последната битка срещу румънката Лакрамиоара Перижок с единодушно съдийско решение – 5:0 (30:27, 29:28, 29:28, 29:28, 29:28).

След края на двубоя си Петрова бе определена напълно заслужено за трети път в кариерата си за носителка на купа "Странджа". Първа нейна подгласничка стана представителката на Бразилия Беатрис Ферейра, а втора - рускинята Елмира Азизова.

През 2015 и 2016 година Петрова спечели купа "Странджа" след триумфа си в категория до 51 кг, а иначе грабна златото в турнира и при 57-килограмовите миналата година. През 2017-а Петрова остана първа подгласничка за трофея.