Станимира Петрова донесе второ злато на България от Минск, Тайсъна остана втори
2

Станимира Петрова спечели златен медал в категория до 57 килограма от турнира по бокс за жени на Европейските игри в Минск. На финала тя победи ирландката Михаела Уолш с 4:1 съдийски гласа.

Станимира донесе втория златен медал за България от игрите след титлата на Маря Оряшкова в самбото.

28-годишната Петрова проведе боя срещу ирландката много умно, като не й остави никкави шансове. Така родената в Асеновград боксьорка добави нова перла в короната си след световната и двете си европейски титли.

За съжаление Даниел Асенов не успя да спечели нова евротитла, след като загуби финала в кат. до 52 кг при мъжете от испанеца Габриел Ескобар с 1:4 гласа. Тайсъна бе далеч по-активен в края на мача, но това не успя да убеди съдиите в предимството му и той сдаде континенталния връх след общо 6 първи места в кариерата си.

Така българският бокс завършва игрите в Минск с пълен комплект медали, след като вчера Габриела Димитрова взе бронз в кат. до 51 кг.