Срамна загуба на България в Литва

Националният отбор на България бе разбит от аутсайдера Литва в шестия си мач от световните квалификации в група “С” на Зона Европа.

Домакините биха само с 3:1 “трикольорите”, които изиграха най-слабия си мач от много дълго време насам и напълно заслужено записаха срамна загуба.

Кирил Десподов бе точен за “лъвовете” в 64-ата минута след пряк свободен удар за 1:1, след като Юстас Ласицкас (19) бе дал преднина на Литва.

Федор Черних (82, 84) с два гола нокаутира трагичната България, която си позволи лукса да изпусне дузпа при 0:0 чрез Димитър Илиев. Това стана в 14-ата минута, а ударът бе спасен от вратаря Шеткус. Освен трите гола Климавичюс нацели гредата, а още няколко възможности бяха пропилени от състава на Валдас Иванаускас, който имаше девет поредни загуби през тази година.

Така България продължава да няма победа като гост от 3 години насам, като за последно на 6 септември 2019 г. надвихме Словения с 2:1 в Любляна в мач от Лигата на нациите.

След загубата България остава на четвърта позиция във временното класиране с актив от 5 точки, само две повече от последния Литва. Следващият мач на „трикольорите” е във вторник срещу Северна Ирландия в София.