Спас Делев шокира “Берое“ в Стара Загора

„Арда“ постигна победа с 1:0 при визитата си на „Берое“ в Стара Загора в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Играчите на Николай Киров издебнаха правилния момент да нанесат своя удар и с попадение на Спас Делев взеха трите точки. Домакините бяха по-активният тим през по-голямата част от срещата, но това не се оказа от голямо значение, тъй като в края на мача радостта бе за гостите от Кърджали.

Треньорът на домакините Димитър Димитров не можеше да разчита на контузените Перниш, Конте, Апостолов и Маринов. За гостите единственият отсъстващ ще бе Стойчо Атанасов, който е в лазарета.

В 56-ата минута гостите откриха резултата с първия си точен удар във вратата на Ганев. Светослав Ковачев намери по отличен начин Спас Делев, който сам срещу вратаря хладнокръвно реализира.

След това поражение “Берое“ е на 4-ото място в класирането с актив от 19 точки. „Арда“ е на петата позиция със 17 точки.