"Спартак" (Варна) изхвърли "Локомотив" (София) за Купата на България

С два изненадващи резултата започнаха мачовете за Купата на България от предварителния кръг.

Варненският "Спартак4 елиминира “Локомотив” (София )при домакинството си, след като го надигра с 2:1 и изхвърли столичани от турнирната надпревара. Двата гола за варненци вкара Паскалев, а Марио Петков изравни резултата за „железничарите”.

“Пирин” (Благоевград) елиминира трудно „Родопа“ (Смолян) с 2:0, като и двете попадения паднаха в заключителните 10 минути. Първо в 81-ата Мирослав Пушкаров откри в родопския град, а Александър Дюлгеров удвои в самия край на срещата.

“Загорец” (Нова Загора) пък хвърли другата „бомба”, отстранявайки втородивизионния “Хебър” (Пазарджик). Тодор Чаворси откри резултата за пазарджиклии в 8-ата, но Видев в 42-ата изравни, а в четвъртата минута от добавеното време падна победният гол за Загорец, който ще посрещне носителя на Купата на България – Локомотив Пловдив.

“Спартак” (Варна) ще приеме елитния “Арда” в следващия етап, а “Пирин” ще домакинства на “Берое”, докато “Загорец” ще посрещне носителя на Купата на България – “Локомотив” (Пловдив).