Софин и Даксова спечелиха дебютното издание на Купа
2

Софин и Даксова спечелиха дебютното издание на Купа "Троян"

Боян Софин и Андрея Даксова триумфираха в дебютното издание на състезанията по ски-ориентиране за Купа "Троян". Двамата бяха най-бързи още в първия ден по краткото трасе, а в средната дистанция увеличиха преднината си и окупираха първите места в общото класиране.

Състезателят на Соколец Самоков стана номер 1 в генералното подреждане с близо 6 минути пред втория – Иво Петков от СК "Хемус" (Троян) и с над 8 минути пред Мартин Пенчев от "Узана" (Габрово). Националката от "Карлък" (Смолян )беше с над 3 минути по-бърза от Теодора Малчева от СК "Хемус" (Троян) и с почти 4 от Антония Григорова от "Вариант 5" (Търговище).

Боян и Андрея спечелиха убедително късата дистанция от двудневните състезания, които се състояха в близост до Беклемето. Още в първата надпревара Софин беше по-бърз с над 2 минути от втория – Мартин Пенчев и с над 4 от спечелилия бронза Иво Петков. При жените в тази дисциплина Даксова успя да изпревари две участнички в ски-бягането на олимпиади. Тя финишира на 1:22 минути пред Антония Григорова, а трета бе Теодора Малчева, която обаче успя да стигне до среброто в крайното подреждане. В комплексното класиране първи е клуб "Узана" (Габрово) със 115 т., пред "Браун тим" (Велико Търново) с 85, "Академик" (Варна) с 60 т. и др.

Със състезанията за Купа "Троян" бе стартиран богатият годишен календар на Българска федерация по ориентиране. Следващите изпитания са от 5 до 7 февруари на Юндола с държавните първенства по ски-ориентиране във всички възрастови групи.

Снимки: bgolympic.org