Случи се! Първа загуба на “Байерн” за годината

Почти 10 месеца по-късно и след 32 двубоя без поражение във всички турнири господарят на Европа “Байерн” (Мюнхен) най-накрая преклони глава. В среща от втория кръг на Бундеслигата баварците загубиха тежко с 1:4 при визитата си на “Хофенхайм”.

Треньорът Ханзи Флик даде почивка на Роберт Левандовски и това си пролича на нападателната мощ на тима, който стигна само до един гол, реализиран от Йошуа Кимих в 36-ата минута при 0:2. Изключително неубедително се представи тимът и в защита, от което се възползваха Ермин Бичакчич (16’), Мунас Дабур (24’) и Андрей Крамарич (77’,90’-дузпа). Двата отбора удариха и по една греда. За последно мюнхенци загубиха на 7 декември миналата година от “Борусия” (Мьонхенгладбах) (1:2) за първенство, след което регистрираха 31 победи и 1 равенство, с които завоюваха четири трофея.