Словакия шокира Полша в Санкт Петербург

С човек по-малко Полша загуби от Словакия с 1:2 в Санкт Петербург първия си мач от група "Е" на Евро 2020.

Словаците поведоха след автогол на Войчех Шчесни в 18-ата минута, но Карол Линети (46) изравни веднага след почивката. Гжегош Криховяк бе изгонен в 63-ата минута с втори жълт и червен картон, а скоро след това Милан Шкриняр (69) донесе трите точки за "соколите". "Дружина полска“ започва без победа в шести от последните седем големи турнира, на които участва.

Припомняме, че на 1 юни България завърши 1:1 със Словакия в контролна среща, играна в австрийския град Рийд.

По-късно днес Испания приема Швеция в другата среща от групата.