След 81 дни пауза, футболът у нас се завърна!

“Дунав” спечели първия мач на елитни отбори в България след началото на пандемията от COVID-19. “Драконите” победи с 1:0 “Черно море” в контрола, играна на стадион “Тича” във Варна. Единственото попадение падна в средата на втората част. Тогава Юлиан Ненов бе точен от дузпа.

През първото полувреме двата тима не успяха да си отбележат гол. Най-близо до попадение бяха домакините, които можеха да открият на два пъти чрез младия Денислав Ангелов. “Драконите” пък можеха да реализират след удар на Стефан Христов, но топката мина покрай вратата.

В 65-ата минута Дунав поведе в резултата. Юлиян Ненов бе съборен в наказателното поле от Мирослав Енчев и главният рефер отсъди дузпа. Въпреки, че хвана ъгъла Иван Дичевски не успя да избие удара на Ненов за 1:0.

До края Курьор и Денислав Ангелов на два пъти имаха положения изравняване на резултата, но до ново попадение така и не се стигна.