След 30 г.: “Ботев“ (Пд) празнува на

След 30 г.: “Ботев“ (Пд) празнува на "Герена"

„Ботев“ (Пловдив) победи „Левски“ с 2:1 за първи път като гост от 30 години насам в мач без значение от 31-вия кръг на Първа лига. Загубата е рекордна седма у дома за "сините" в рамките на един сезон.

Двата тима играха единствено за чест, след като победата на „Черно море“ по-рано днес реши всичко в битката за топ 7, но въпреки това предложиха много емоции на феновете.

Срещата започна вихрено и „Левски“ поведе още в третата минута с попадение на Живко Атанасов.

"Канарчетата" показаха страхотна ефективност в началото на втората част, а Емануел Току се превърна в герой с два гола за 3 минути - в 46-ата за 1:1 и 49-ата за 2:1. Това бяха първите голове за 20-годишния футболист, който в досегашните си 14 мача не се бе разписал нито веднъж.

До края „Левски“ опита натиск, а „Ботев“ отговори с опасни контраатаки, но двата отбора не стигнаха до нов гол.

Победата е първа за "канарчетата" от последните седем мача. За последно пловдивчани празнуваха на 8 април при успеха с 2:1 като гост на „Ботев“ (Враца).

Кръг преди края в Групата за Лига Европа лидер е „Черно море“ с 45 точки, следва „Левски“ с 38, „Царско село“ с 37 и „Ботев“ с 29.