"Славия" засили "Етър" към Втора лига

Ради Кирилов с два гола и греда при успеха с 3:0

"Славия" взе своето от "Етър" без да блести, но с практична игра – 3:0 на „Ивайло“. Герой за „белите“ стана Ради Кирилов, който се отчете с 2 гола, а един добави Макрилос.

Двата отбора се захапаха здраво от първата минута, а действията се развиваха основно в средата на терена. „Виолетовите“ пробваха да притиснат гостите в тяхната половина, но не им се получи. В 18-ата минута Рангелов получи хубав пас, но не успя да спре топката и да се озове сам срещу Христо Иванов. Вратарят не успя обаче да сложи началото на успешна контра. Безидейната игра обаче премина в доста твърди влизания и картоните залетяха. Рангелов пък вместо да издейства санкция на противник, сам бе декориран в жълто, след като си позволи да хване Драгомир Драганов. В 38-ата минута гостите пък претендираха, че Алдаир трябва да бъде изгонен за фаул срещу Виячки. Повторенията обаче показаха, че реферът правилно го остави на терена. В 44-ата минута Рангелов също бе близо до ранен душ, след като блъсна съперник в гръб, а след това поиска обяснение защо е отсъден фаул за "Етър". Преди това се отвори шанс за Боруков да открие, но Вълчев и Виячки не му дадоха шанс да бие към Вуцов. След почивката пък най-после един от двамата вратари направи спасяване. Христо Иванов хвана слаб удар на Ради Кирилов. В 54-ата минута асът на „белите“ обаче се разписа. Томбак напредна отдясно. Пусна топката в наказателното поле, Рангелов я прескочи и тя попадна в Кирилов, който я забоде под гредата. След това се случиха два интересни момента, но без участие на нито един от двата отбора. Едно от момчетата отстрани изпусна топката си на терена, а след това тръгна да я гони и за малко не се преби в хлъзгавата трева. Това обаче стори съдията Драганов, който се строполи на терена, опитвайки да се движи на заден ход. Защитата на "Етър" на няколко пъти изпусна Кирилов, а в 69-ата минута отново бе фатално. Емил Стоев напредна отдясно, центрира към Кирилов, който бе оставен непокрит и не сбърка от въздуха за 0:2. 78-ата минута и Вуцов успя да хване топката. Той извади удар под гредата на Милчо Ангелов. Последва контра, в която Кирилов изведе Макрилос на празна врата. Австралиецът обаче разтресе напречната греда. В 81-ата минута обаче Макрилос се реваншира. Той се разписа след добавка при греда на Кирилов.