"Славия" докосва спасението

"Белите" победиха с 2:0 "Монтана" като гост

"Славия" победи с 2:0 "Монтана" като гост. Този успех означава едно - че "белите" почти сигурно няма да изпаднат директно от елита. С 33 точки отборът на Златомир Загорчич заема 11-о място във временното класиране."Монтана" остава на 14-а позиция с 24 пункта.

Първата ситуация в срещата се откри пред "белите" в 24-ата минута. Тогава Гандри намери с дълъг пас Радослав Кирилов, който веднага свали към Питър Макрилос. Австралиецът не се забави и стреля, но Благой Макенджиев спаси.  В 39-ата минута "Славия" откри резултата. След грешка на Давид Кики в центъра, Ерол Дост открадна топката, напредна, след което преодоля елегантно Иван Михов и с феноменален изстрел не остави шансове на стража на домакините - 1:0 за столичани. В 54-та минута се стигна до сериознo напрежение пред вратата на Светослав Вуцов. След разбъркване при статично положение, Стефан Цонков би, но ударът срещна куп от тела, при което играчите на домакините вдигнаха ръце в търсене на дузпа, която обаче не беше уважена от рефера Георги Кабаков. В 65-та минута гостите стигнаха до второ попадение. Ертан Томбак получи от Емил Стоев и центрира за Питър Макрилос, който от близко с глава бе точен за 2:0.  Секунди след това резултатът вече можеше да е класически. Калоян Кръстев подаде за Макрилос, но ударът на австралиеца бе отразен от Макенджиев. Малко преди крзя след отлични действия на Кръстев Емил Стоев беше изведен сам срещу Макенджиев, но бившият вратар на ЦСКА и "Пирин" се намеси решително. След този успех "Славия"  се нуждае само от точка срещу "Ботев" (Вр), за да осигури спасението си в efbet Лига.