„Славия“ се засили към изпадане

След загуба с 0:2 от „Ботев“ (Враца)

Врачани минаха „белите“ в класирането

„Славия“ допусна тежка домакинска загуба с 0:2 от прекия конкурент за оставане в елита „Ботев“ (Враца). Така гостите успяха да минат „белите“ в класирането, а пред столичани опасността от изпадане във Втора лига става все по-сериозна.

В 17-ата минута гостите откриха резултата. Центриране отдясно на Атанас Зехиров бе продължено към Христо Златински, който

успя да прокара топката

във вратата на Вуцов. На голлинията Андреа Христов изчисти, но кълбото вече бе преминало зад чертата - 1:0 в полза на „Ботев“ (Враца). Десетина минути по-късно двата тима удариха по една греда в рамките на само 60 секунди. Първо неразбирателство между Аласан Н'Диайе и Костов за малко да доведе до автогол на бранителя, но горната греда спаси „Ботев“. Веднага след това Атанасов напредна към вратата на Вуцов и със силен шут нацели страничния стълб. В 36-ата минута тимът от Враца стигна до второ попадение - центриране от корнер и Н'Диайе свали топката към Валери Домовчийски, който от воле не остави никакви шансове на Вуцов, оформяйки крайния резултат.