“Славия“ победи „Витоша“ (Бистрица) с 1:0 като гост в среща от 14-ия кръг на Първа лига. С този успех „белите“ изпревариха „Черно море“ и „Берое“ и се изкачиха на пето място в класирането с 22 точки.

Това е четвърта поредна победа за момчетата на Златомир Загорчич. Така „Славия“ изравни постижение от 2011 година, когато за последно постигна четири поредни успеха в първенството.

Домакините от „Витоша“ пропуснаха златна възможност в края на първото полувреме, когато Станкев опита центриране, а топката кацна върху напречната греда на Георгиев. В 52-ата минута „Славия“ поведе с много куриозен гол на Георги Йомов. Голяма заслуга за попадението има стражът на „Витоша“ Християн Василев, който направи фрапантна грешка. Вратарят опита да изрита върната към него топка, но вместо това нацели крака на Йомов, след което топката се насочи право във вратата му за 1:0.

До края на мача домакините имаха няколко добри възможности за изравняване, но допуснаха шеста поредна загуба.

„Витоша“ остава твърдо на последно място с едва 3 точки в актива си.