“Славия“ с важна стъпка към спасението

„Славия“ победи с 2:0 „Ботев“ (Враца) в мач от втория кръг на четворката, бореща се за спасение в Първа лига.

"Белите" бяха по-активният тим през по-голямата част от срещата и заслужено стигнаха до успеха. Той можеше да бъде и по-изразителен, след като домакините пропуснаха и дузпа, а гостите играха повече от половин час с човек по-малко. Автори на попаденията бяха Калоян Кръстев в 12-ата и Питър Макрилос в 82-рата минута.

Така „Славия“ изскочи на първо място в четворката, бореща се за оставане. “Белите” са с 27 точки на върха, докато „Ботев“ (Вр) остава втори с 25. Трети е тимът на „Монтана“ с 24, а на дъното е „Етър“ с 22.