“Славия“ пречупи „Левски“ при завръщането на Тарханов

“Славия“ победи „Левски“ с 1:0 като домакин в най-старото столично дерби. Срещата от деветия кръг на Първа лига не предложи много качествен футбол, а с попадение на Калоян Кръстев "белите" ликуваха в повторния дебют на треньора Александър Тарханов.

Първите 30 минути на срещата бяха скучни, като единствено се запомниха със слаби удари на Здравко Димитров и Адриан Краев. Събитията изведнъж се съживиха в 35-ата минута. „Левски“ изтърва отличен шанс, а в следващата атака Кабов свали на Калоян Кръстев, който чукна топката и надбяга трима бранители, за да се озове сам срещу Михайлов и да реализира - 1:0 за „Славия“.

Секунди по-късно Живко Атанасов бе изгонен. Защитникът на „Левски“ се ядоса на Атанас Кабов, който пречеше да се изпълни бързо свободен удар, и го блъсна. Съдията Станислав Тодоров веднага показа директен червен картон на "синия" играч.

На почивката Георги Тодоров вкара Найджъл Робърта, но това не промени много облика на "сините".

Победата увеличи актива на „Славия“ на 7 точки, като "белите" заемат предпоследното място. „Левски“ пък е без успех вече три мача и е с актив от 11 точки на 9-ата позиция.