„Славия“ поведе с 2:0, но загуби от „Иртиш“

“Славия“ допусна обрат от 2:0 и загуби с 2:4 срещу „Итриш“ (Омск) в третата си приятелска среща по време на лагера в Анталия. В двубоя взеха участие футболисти, които по-рядко играят, както и юноши на "белите". Защитникът Динмухамед Кашкен и халфът Никита Колдунов, които все още не са подписали договори, също играха за столичани.

„Славия“ поведе в резултата в 20-ата минута след точно изпълнение на дузпа от нападателя Калоян Кръстев.

В 33-ата минута младият Мартин Сораков направи самостоятелен пробив и с хубав удар покачи аванса за "белите" на два гола.

Само две минути след това Вадим Стеклов върна един гол за руския отбор, а веднага след това Калоян Кръстев изпусна да върне аванса от два гола за „Славия“.

Пет минути преди почивката Илия Буюкин изравни, а в 45-ата минута Олег Тарбанов също се разписа във вратата на столичани.

В 90-ата минута Владимир Лешонок реализира последния гол в двубоя.

„Славия“ ще изиграе още три контроли до края на лагера си в Анталия.

Състав на „Славия“: Иван Дерменджиев, Димитър Стоянов, Динмухамед Кешкен, Лазар Боянов, Кристиян Христов, Драгош Фирцулеску, Мартин Сораков, Мартин Атанасов, Никита Колдунов, Дарко Тасевски, Калоян Кръстев.